Hogyan írjak magamról személyes profilt az önéletrajzomban? 8 gyakorlati példa, ami segít ebben!

Rengeteg ember, akinek egyébként kiváló az önéletrajza, megfeledkezik a személyes profil fontosságáról. Természetesen ha a pályázó az adott munkához megfelelő képzettséggel és tapasztalattal rendelkezik, a CV profil kevesebbet nyom a latban. Ha azonban ez az első állás, amire jelentkezel, vagy pedig munkahelyi tapasztalataid jellege és szintje nagyjából hasonló, mint a jelentkezők többségéé, akkor a személyes profil kiemelheti a tömegből önéletrajzod és segíthet eljuttatni az állásinterjúra. Olvass tovább és megtudhatod, hogyan állíts össze olyan személyes profilt, ami egyszerre meggyőző és informatív.

Mi az a személyes profil?

A személyes profil tulajdonképpen önjellemzés, ami bemutat téged az olvasónak, egyúttal kidomborítja személyiséged és egyéniséged értékeit. Bár ez a leírás rövid összegzés mindarról, ami téged jellemez, fontos hangsúlyozni, hogy nem valamiféle mini-önéletrajz szintjén kell elkészíteni. Egyetlen potenciális munkaadó sem lesz kíváncsi a jelentkezők részletes pszichológiai jellemzésére. A hatásos profil csupán képet ad a jelentkező személyiségéről. Funkciója az, hogy röviden megemlítsen lehetséges kapcsolódási pontokat, amelyekről beszélgethetsz majd a toborzási szakemberrel az állásinterjún, amikor a felvételi folyamat a személyes „ismerkedési” szakaszba ér.

Lesz, aki szerint a személyes profilban leírt információ talán jobban illik a kísérőlevélbe. A személyes profil szerepe azonban jóval több ennél. Lehetőséget kínál arra, hogy a pályázó jó színben tüntesse fel magát az önéletrajz olvasója előtt. Mindenesetre ne keltsd azt a benyomást, hogy látványosan igyekszel eladni magadat. Ne túlozz a magadról tett kijelentéseidben, mert könnyen arrogánsnak tűnhetsz, illetve végül kiderülhet az állítások hamissága.

Készíts egy tökéletes pályakezdő önéletrajzot most

Hogyan írd meg a személyes profilt az önéletrajzodhoz

A profin megírt önéletrajzi bemutatkozásnak két alapvető eleme van. Egyrészt írj egy karakteres, figyelemfelkeltő kulcsmondatot kezdésképpen, amivel tulajdonképpen felkonferálod magadat. Másrészt a puha (vagyis személyes) készségeidre fektesd a hangsúlyt, ne a kemény (szakmai) kompetenciákra. E két összetevő elengedhetetlen. Az alábbiakban részletesen tárgyaljuk a profil megfogalmazásának főbb szempontjait, majd konkrét személyes profil mintákkal és útmutatóval segítünk abban, hogy eredményes személyes profilt írhass önéletrajzodhoz.

1. Indíts egy hatásos kulcsmondattal

A személyes profilt kezdd egy erőteljes nyitómondattal, amiből világosan kiderül aktuális pozíciód, tapasztalataid mértéke és elsődleges karriercéljaid. Úgy fogalmazd meg e mondatot, hogy felkeltse a munkaadó érdeklődését és kitűnj általa a többi pályázó közül.

2. Igazítsd hozzá a meghirdetett állás leírásához

Tekintsd kiindulópontnak a megpályázott pozíció ismertetését (ami az álláshirdetésben szerepel), és az abban felbukkanó releváns kulcsszavakat és -kifejezéseket igyekezz belefoglalni a személyes profilba. Ha például az adott állás legalább 10 év tapasztalatot vagy magasan képzett marketingszakembert kíván meg, akkor ezeket a konkrétumokat foglald bele személyes profilodba, hogy a pozícióra való alkalmasságodat demonstráld.

3. A puha készségeid hatásos prezentálására fókuszálj

A profil következő része a személyes tulajdonságaidat és a karriercéljaid szempontjából releváns puha készségeidet állítsa előtérbe. Azokra a jellemzőkre hívd fel a figyelmet, amelyek a pozíció betöltésére ideális jelöltté tesznek. Ne feledd, hogy a szakmai kompetenciáidat szükségtelen itt felvonultatnod, mivel ezek külön szakaszt kapnak majd az önéletrajzodon belül.

4. Meríts ihletet önéletrajzírási útmutatókból

Az ütős személyes profil megalkotásához olyan hasznos forrásokat is segítségül hívhatsz, amelyek a bevált önéletrajzírási módszereket vagy a feltüntetendő készségeket taglalják. Az ilyen útmutatók nem csupán ötleteket adhatnak, de rávilágíthatnak arra is, egy-egy szakterületen milyen jellegű készségeket és tulajdonságokat keresnek a munkáltatók.

Miért hasznos a személyes profil az önéletrajzban?

Az önéletrajz magamról írott része több szempontból is képviselhet hozzáadott értéket az álláspályázat szempontjából.

1. Tanúskodik róla, hogy valóban érdekel a pozíció és alkalmas vagy rá

A jól megfogalmazott személyes profilból kitűnik, hogy képben vagy a meghirdetett pozícióval és a munkáltató céggel kapcsolatban. Jelzi a toborzási szakember vagy a HR-menedzser felé, hogy vetted a fáradságot, és a konkrét munkakör elvárásaihoz igazítva mutatod be, miért vagy megfelelő jelölt az állásra.

2. Tömören összegzi tapasztalataidat és céljaidat

A személyes profil alkalmat nyújt arra, hogy szakmai tapasztalatodról és karriercéljaidról röviden, könnyen áttekinthető formában számot adj. Prezentálhatod a leglényegesebb információkat úgy, hogy mindeközben nem mész bele a karriercélokkal esetleg nem egybevágó részletek taglalásába.

3. Rálátást nyújt arra, ki vagy te és mi motivál

Személyes profilod betekintést adhat személyiségedbe, ambícióidba, illetve hogy mi motivál. Az önéletrajz olvasója így világosabb képet alkothat rólad, aminek optimális esetben tartalmas állásinterjú lesz az eredménye. A felvételi folyamat interjúszakaszában érdemi diskurzust folytathattok majd annak köszönhetően, hogy a főbb témákat felvázoltad a személyes profilodban.

Hasznos tipp

A meggyőző állásjelentkezés konzisztens, vagyis az önéletrajz és a kísérőlevél összhangban van egymással. A személyes profilt fogd rövidre; főbb pontjait a kísérőlevélben kifejtheted részletesebben.

Mi kerüljön a személyes profilodba?

Mit írjak az önéletrajzba magamról? Kétségkívül alapvető kérdésről van szó. Három lényeges dolog van, aminek egy személyes profilban mindig szerepelnie kell. Először is említsd meg azokat a személyes tulajdonságokat, amelyek nem szerepelnek máshol az önéletrajzodban. Ilyen lehet például az önmotivációra való képesség vagy a részletekre való alapos odafigyelés.

Ezek persze olyan dolgok, amiket bárki könnyen állíthat magáról, ezért ne felejts el példát hozni arra, hogy miként segítettek e tulajdonságok elsősorban a szakmai életedben. Ilyen lehet a csapatmunkára való alkalmasság, ami hozzájárult bizonyos szakmai projektekben való sikeres részvételedhez vagy a helyi sportklub nélkülözhetetlen tagjává tett. A lényeg, hogy a szituációnak megfelelő, lehető legjobb benyomást keltsd.

A második lényeges pont a készségeid megemlítése. Ügyelj azonban arra, hogy a profilba ne olyan készségek kerüljenek, amelyek az önéletrajz egyéb szakaszaiból egyértelműen kiderülnek. Például ha D kategóriás jogosítványod van, fölösleges külön leírni, hogy tudsz buszt vezetni. Használd a profilt arra, hogy a szakmai készségeiden túlmutató képességekre hívd fel a figyelmet – ilyen például a kiváló kommunikációs készség. Példákat említeni itt is nagyon fontos, ahogy a személyes tulajdonságok esetében láttuk.

Végül, de nem utolsósorban a profilban szerepeljen az a korábban megszerzett tapasztalat, ami a megszerezni kívánt pozíció betöltéséhez szükséges lehet. Ha egyszerre több állásra jelentkezel, érdemes lehet megemlíteni olyan munkatapasztalatokat, amelyek sokoldalúan hasznosíthatóak. Írj a hátteredről, eddig elért eredményeidről vagy díjakról és elismerésekről, mert ezek is hozzájárulhatnak a kedvező első benyomás megteremtéséhez.

Mi ne szerepeljen a személyes profilodban?

A profil részben nem kell feltüntetned az önéletrajzban máshol kifejtett információt. Így elkerülheted az önismétlést, ami gyengíti a bemutatkozásod, mivel azt a benyomást kelti, hogy nincs sok mondanivalód magadról. Maradj inkább a puha képességeid részletezésénél ahelyett, hogy a nyilvánvaló vagy az önéletrajz későbbi szakaszaiból kikövetkeztethető képességeket taglalnád. Bizonyos esetekben meg lehet említeni azokat a személyes körülményeket, amelyek valamilyen módon befolyásolják a munkahelyi életed (például a családi helyzet), de ezeket illetően fogalmazz tömören. Senki sem akar hosszan olvasni a magánéletedről; a cél csupán az, hogy felvillantsd, milyen ember is vagy.

Kerüld a poénokat és a véleménynyilvánítást. Ezek esetleg szerepet kaphatnak az interjúk során és akár abban is segíthetnek majd, hogy kitűnj a többi jelentkező közül – a CV bemutatkozó szakaszába viszont nem való az ilyesmi. Szintén fontos, hogy kerüld a negativitást. Profilod legyen derűs és keltsen kedvező benyomást, akár egy első randevún. Ne itt add meg az elérhetőségeid és egyéb személyes adataidat; ezek általában az önéletrajz legelejére kerülnek.

Könnyen elkerülhető hibák a személyes profil írásakor

  • Túlságosan általános jellemzők említése, amelyekkel szinte mindenki rendelkezik. Nem véletlenül hívják „személyes” profilnak; kifejezetten rád vonatkozzon, ne legyen bárkire érvényes. Legyen annyira egyedi, amennyire csak lehet.
  • Helyesírási és nyelvtani hibák. Nyilvánvalóan nem érdeked a helyesírási és nyelvtani hibákkal teli önéletrajz, különösen ha már az első bekezdésben felbukkannak. Ne felejtsd el alaposan átnézni a kész szöveget. Ha nem vagy biztos magadban, kérj meg egy ismerőst, hogy olvassa át az önéletrajzod, de legalább egy helyesírás-ellenőrzést futtass le rajta.
  • Pontokba szedett listák vagy részleges mondatok használata. Fogalmazz teljes mondatokban. A listákba rendezett szöveg az önéletrajz későbbi szakaszaiban nagyon jól működhet, a személyes profilban azonban nem szerencsés.
  • Szószátyár, mégis keveset mondó stílus. A bő lére eresztett mondatok, kacifántos szavak és túlbonyolított megfogalmazások zavarosnak hatnak és rontják a szöveg olvashatóságát. Törekedj a tömör és világos stílusra.
  • Kizárólag a munkaköri leírás követelményeire összpontosítás. Végső soron a profil célja, hogy képet adj személyiségedről. Persze a munkaadó tudni szeretné, rendelkezel-e a szükséges képesítésekkel, de fontos, hogy ezen túlmenően is lásson belőled valamit. Említs meg legalább egy olyan egyedi tulajdonságot, amivel más jelöltek vélhetően nem dicsekedhetnek.
  • Lényegtelen részletek említése. Tartsd szem előtt, hogy a személyes profil egy összefoglaló, ezért a releváns vonatkozások kapjanak helyet benne. Ha viszont még csak szerény szakmai tapasztalattal bírsz, kitérhetsz olyan általánosan hasznosítható készségeidre, tapasztalataidra, tulajdonságaidra, amelyek valamiképp köthetőek a megpályázott álláshoz.
  • Valótlanságok szerepeltetése. Ne találj ki dolgokat magadról, és ne írj olyasmit, ami ellentmondana az önéletrajzban máshol említett információknak.

Hova kerüljön a személyes profil az önéletrajzon belül?

A jól bevált módszer szerint a profil az önéletrajz első oldalának tetején helyezkedik el. Egy önéletrajz általában a pályázó nevével, címével és elérhetőségével kezdődik. Itt megadhatod a telefonszámod és az e-mail címed is. Ezután következik a bemutatkozó szakasz, ahol rövid bepillantást adhatsz szakmai életutadba, megemlítve a végzettségeid, szakmai képesítéseid és legfontosabb eredményeid. A személyes profil tehát a legelső helyet foglalja el az önéletrajzodban – többek közt ezért is fontos, hogy jól legyen megfogalmazva.

Noha a bemutatkozó szakasznak kiemelt szerepe van, nem árt tudni, hogy sok toborzási szakember átugorja ezt a részt és csak akkor tér vissza rá, ha már átfutotta az önéletrajz egészét. Ettől függetlenül fontos, hogy a profil szövegét oda helyezd el, ahol az olvasó számít rá, így szükség esetén könnyen megtalálja majd. Semmiképpen ne helyezd a személyes profilt az önéletrajz végére, mert ettől az zavarosnak vagy rosszul megszerkesztettnek tűnhet. Egy munkaadó gyakran több száz önéletrajzon kell, hogy átrágja magát, így mindenképpen az a jelentkező jár jól, aki tartja magát a személyes profil jól bevált, tradicionális elhelyezéséhez.

Szakértői tippek a személyes profil készítéséhez

Ha nem tudod, hogyan kezdj neki a nulláról, nézd át az alább található személyes profil mintákat és válassz olyat sablonként, amelyik a megpályázott állás szempontjából  relevánsnak tűnik.

A személyes profil megírását hagyd utoljára, amikor az önéletrajz többi része már összeállt. Ekkor könnyebb lesz úgy megfogalmazni, hogy koherens (és a CV egészével összhangban lévő), pontos képet fessen rólad.

Olvasd fel hangosan a személyes profilodat. Így jobban meg tudod ítélni, miképp hat a másik fél szempontjából. Kérj meg egy ismerőst, hogy ő is olvassa át és mondjon róla véleményt.

Önéletrajzod első bekezdése az, amivel eladod magad a leendő munkáltatódnak. Ezért fontos, hogy legyen minél konkrétabb. Írhatod például szimplán azt, hogy remekül fogalmazol, de egy munkáltatóra biztosan nagyobb hatást gyakorol, ha hozzáteszed, hogy megjelentek cikkeid az iskolai újságban vagy van egy blogod több ezer követővel.

Személyes profilod tartalmazza a választ az alábbi kérdések közül legalább egyre:

  • Ki vagyok én és mik a céljaim?
  • Milyen képességeim és tulajdonságaim vannak, amelyek sikeressé tehetnek e munkakörben?
  • Mik az ambícióim és milyen személyes fejlődési lehetőséget látok e munkakörben?

10+ példa személyes profilra

Üzleti pszichológia szakos egyetemi diák személyes profil mintája

Ambiciózus üzleti pszichológia szakos (HR szakirányos) diák vagyok, aki magabiztos adminisztrációs készségeit kamatoztatva szeretne a HR területén karriert kezdeni. Kiváló időgazdálkodási, kommunikációs és interperszonális készségekkel rendelkezem; bizonyítottan jó képességgel különböző osztályok között kapcsolatok kiépítésében és megszilárdításában. Járatos vagyok a munkajogban és a legfontosabb HR gyakorlatok vonatkozásában; alapos ismeretekkel a toborzás, törvényi megfelelés és üzleti folyamatok terén.

Diák önéletrajz írása

Eladó személyes profil mintája

Lendületes eladó vagyok, aki mindig a vásárló igényeit tartja szem előtt. Több mint kétéves tapasztalattal rendelkezem ezen a területen. Korábbi munkaadóim elismerték a kitűnő szolgáltatást, amit az ügyfelek számára nyújtok és csapatjátékos hozzáállásomat. Igazolható eredményeket értem el a bevétel növelésében felülértékesítés révén.

Eladói önéletrajz írása

Villanyszerelő személyes profil mintája

Rutinos karbantartó villanyszerelő vagyok, 5 év tapasztalattal elektromos hálózatok üzembiztosságának fenntartása terén; kiváló kommunikációs készséggel. Járatos vagyok szemlék végrehajtása, megelőző karbantartás elvégzése és hibaelhárítás terén; törekszem a leállási idő minimalizálására. A zökkenőmentes működés érdekében kompetensen működöm együtt különböző részlegek munkatársaiból összeállított csapatokkal.

Villanyszerelő önéletrajz írása

Jogász személyes profil mintája

A munkajog terén 3 év tapasztalattal rendelkező elhivatott munkajogász vagyok. Járatos munkaügyi viták kezelése, munkahelyi vizsgálatok lefolytatása, valamint HR szabályzatokra és törvényi megfelelésre vonatkozó tanácsadás terén. Kitűnő peres kompetenciával rendelkezem; rendszeresen eredményesen képviseltem ügyfeleimet munkaügyi perekben. Szívügyem a tisztességes munkahelyi környezet előmozdítása, valamint a munkaadók és munkavállalók jogainak védelme.

Jogász önéletrajz írása

Köztisztviselő személyes profil mintája

Motivált és lelkiismeretes közszolgálati tisztviselő vagyok több mint 5 év tapasztalattal, igazolható eredményekkel kormányzati szakpolitikák megvalósítása és pozitív kimenetelek előmozdítása terén. Magabiztos elemző- és problémamegoldó készséggel, amihez kitűnő kommunikációs készség járul. Elkötelezett vagyok a közszolgálatiság elveinek betartása és a társadalmi hasznosságra való törekvés mellett.

Közszolgálati önéletrajz írása

Friss diplomás pályakezdő személyes profil mintája

Lelkiismeretes és ambiciózus emberi erőforrás tanácsadó diplomával rendelkező pályakezdő vagyok HR területen megszerzett tapasztalattal. Járatos előadások készítésében és prezentálásában. Olyan HR asszisztens állást keresek, ahol fontosak az interperszonális készségek és lehetőség nyílik magas szintű felelősségvállalásra; ideális esetben civil szervezetnél vagy kiemelkedő etikai értékekkel rendelkező cégnél.

Pályakezdő önéletrajz írása

Mérnök személyes profil mintája

Dinamikus vegyészmérnök vagyok erős alapokkal a vegyészeti folyamatok és termelés terén. Tapasztalat folyamattervezésben és -optimalizálásban, valamint minőségbiztosításban. Magas szintű kompetencia a folyamatmodellezéshez alkalmazott szimulációs szoftverek használatában. Magabiztos analitikai és problémamegoldó készséggel rendelkezem, ami a biztonság és környezeti fenntarthatóság iránti elkötelezettséggel párosul.

Mérnök önéletrajz írása

Dajka személyes profil mintája

Kedves természetű, felelősségteljes képesített dajka vagyok, több mint 5 év tapasztalattal gyermekgondozás terén. Szakavatott módon gondoskodom a kicsikről és tanulmányi segítséget is nyújtok számukra. Eddigi munkaköreimben mind a gyerekekkel, mind szüleikkel szoros kapcsolatot alakítottam ki. Fontosnak tartom, hogy biztonságos, ugyanakkor aktivitásra serkentő környezetet teremtsek, amelyben a gyerekek jól érzik magukat. Türelmes és alkalmazkodóképes vagyok, kiváló kommunikációs készséggel.

Dajka önéletrajz írása

Szoftverfejlesztő személyes profil mintája

Ambiciózus szoftverfejlesztőként több mint 5 év tapasztalattal rendelkezem a teljes szoftverfejlesztési életciklus (SDLC) terén – beleértve a tervezést, megvalósítást és tesztelést. Prominens csapatjátékos vagyok és gyorsan tanulok; pozitív munkakapcsolatok fenntartásában járatos; elismerten jól működöm együtt másokkal; megbízhatóan betartom a határidőket és teljesítem a magas szintű minőségi elvárásokat.

Szoftverfejlesztő önéletrajz írása

Szakács személyes profil mintája

Magasan képzett sous-chef vagyok több mint 8 év tapasztalattal a kulináris szektorban. Kompetens étlapok összeállítása, élelmiszerek előkészítése, prezentálás és a konyha irányítása terén. Igazolt eredmények akár 10 fős (szakácsokból és konyhai személyzetből álló) csapatok vezetésében, ami a vendégek elvárásait felülmúló magas színvonalú fogásokat eredményezett. Kiváló kommunikációs és vezetői készségeim révén pozitív és kollaboratív munkahelyi környezet kialakítására törekszem.

Szakács önéletrajz írása

Óvodapedagógus személyes profil mintája

Szakmailag elhivatott óvodapedagógus vagyok 4 év tapasztalattal interaktív foglalkozások kidolgozásában. Járatos vagyok az oktatástervezés, illetve speciális nevelési igényű gyerekek támogatása terén. Kiváló a kommunikációs készségem, eredményes vagyok a gyerekek érdeklődésének felkeltésében. Jól működöm együtt a szülőkkel és kollégákkal, így előmozdítva a serkentő hatású, bevonódást előmozdító nevelési környezet megteremtését.

Óvodapedagógus önéletrajz írása

Készíts egy tökéletes pályakezdő önéletrajzot most

GyIK

1. Milyen hosszú legyen a személyes profil?

Miután eldöntötted, mi kerüljön a profilodba és mit hagyj ki belőle, arra is ügyelj, milyen hosszú legyen a szöveg. Ennek nincs egzakt tudománya, hiszen mindenki külön egyéniség, így eltérő mennyiségű információt szeretne megosztani magáról bemutatkozásként. Kiindulópontként kb. hat-nyolc soros bekezdést javaslunk. Szokványos betűméret használata mellett ez azt jelenti, hogy a terjedelmet ajánlott legfeljebb 120 szóra korlátozni, ideális esetben némileg kevesebbre.

Természetesen minél több tapasztalatot és készséget gyűjtöttél össze pályafutásod során, annál többet szeretnél itt feltüntetni. Fontos azonban, hogy ne terheld túl az olvasót feldolgozhatatlan mennyiségű információval, ezért tanácsos a legjelentősebb tapasztalatokat kiválogatni e részbe. Ha viszont karriered elején jársz, akkor még kevés mondanivalód lehet magadról. Amennyiben ez a helyzet, akkor szakmai tapasztalatok helyett inkább a személyes tulajdonságaidra koncentrálj. Megemlítheted például, milyen jól kijössz másokkal, szolgáltatva hozzá egy-két példát is.

2. Kell-e személyes profil az önéletrajzba?

A személyes profil nem kötelező része az önéletrajznak, de értékes eleme lehet, mivel itt tömören összegezheted kompetenciáidat, tapasztalataidat és karriercéljaidat.

3. A személyes profilt egyes szám első vagy harmadik személyben írjam?

Lehetőség szerint kerüld a (például angol nyelvű CV-kben dívó) harmadik személy alkalmazását. E szakasz személyességét egyes szám első személyű mondatokkal fokozd.

4. Hogyan érjem el, hogy személyes profilom kitűnjön a többi pályázóé közül?

A személyes profil megkreálásakor tartsd szem előtt az alábbi tippeket, hogy pozitív hatását maximalizáld:

  • Igazítsd hozzá a konkrét álláslehetőséghez.
  • Célirányos nyelvezetet alkalmazz.
  • Foglald bele a fontos kulcsszavakat.
  • Számszerűsítsd elért eredményeidet.
  • Adj meg konkrét példákat.
  • Demonstráld puha készségeidet.
  • Emeld ki egyéni erősségeidet.
  • Tanúsíts lelkesedést és érdeklődést.
  • Ne ereszd bő lére.
  • Alaposan ellenőrizd le.

5. Hogyan írjak személyes profilt, ha még nincs munkatapasztalatom?

Mit írjak magamról az önéletrajzba, ha még nem volt munkahelyem? Jogos kérdés. Amikor úgy írsz személyes profilt önéletrajzodhoz, hogy nincsenek munkatapasztalataid, fókuszálj a készségeidre, erősségeidre és motiváltságodra. Az alábbi tanácsok hasznodra lehetnek:

  • Hangsúlyozd ki releváns tulajdonságaidat. Ilyen lehet például: gyorsan tanulok, jó csapatjátékos vagyok, kreatív problémamegoldó képességem van.
  • Hívd fel a figyelmet önkéntesként végzett munkádra, szakmai gyakorlataidra vagy azokra az iskolai projektekre, amelyek tanúskodnak elhivatottságodról és lelkesedésedről.
  • A profilodat igazítsd hozzá a konkrét pozícióhoz vagy iparághoz; ennek érdekében vesd be általánosan hasznosítható készségeidet, fejezd ki tanulási hajlandóságodat és értékes hozzájárulásra való törekvésedet.

Ha ilyen koncepció mentén írod meg a személyes profilodat, azzal jelzed a potenciális munkaadó felé, hogy megfelelő hozzáállással rendelkezel és szeretnél hasznos szerepet betölteni.

Példa személyes profilra, ha nincs munkatapasztalatod

Dinamikus és lelkiismeretes vagyok; sport iránti szenvedélyem tükröződik abban, hogy mindig kiváló teljesítményre törekszem. Elsőrangú csapatjátékosnak tartanak, aki jó vezetői és kommunikációs készséggel rendelkezik – e jellemzőimet különféle sporttevékenységekben való részvételem során fejlesztettem magas szintre. Gyorsan alkalmazkodom és stresszhelyzetben is megőrzöm pozitív hozzáállásomat.

További tippeket találsz cikkünkben, amelynek témája: hogyan írj önéletrajzot, ha még nincs munkatapasztalatod.

Kapcsolódó cikkek

Több mint 112 872 felhasználó készítette már el önéletrajzát

Az önéletrajz készítővel gyorsan és egyszerűen létrehozhat egy egyedi és professzionális önéletrajzot 15 percen alatt.

Készítse el önéletrajzát

Növelje az állásszerzés esélyét azzal, hogy professzionálisan megtervezett önéletrajzsablonjainkkal és kiegészítő színvilágunkkal készíti el önéletrajzát.